Sportovní kynologie

 

Tak tady bych Vás ráda seznámila se sportovní kynoligií v podání Questyho

        Poslušnost:

S Questíkem jsem na cvičák nikdy nechodila. V roce 2009 jsme tedy prošli kurzem na přípravu, tak uvidím, jak moc nám to dalo.

V plánu jsem měla  zkoušku ZZO (24.5 složena) a ZOP a dále bych měla velmi ráda hezkou chůzi u nohy na které se neustále pracuje. Questík když chce tak cvičí hezky a přesně. Některé cviky baví víc,některé míň, ale vše chápe poměrně rychle.

Vše záleží hlavně na náladě, jak se mu to zrovna chce udělat. Mám radost, jelikož se konečně na dřevěnnou činku netváří,jako by to bylo to nejhorší co může, ale těší se mi až za ní bude moct vyběhnout a bere mi jí z ruky.

 

        Obrany:

Tak jak je asi jasné všem,obrany neděláme. Pokud má Questík hravou náladu tak miluje přetahování skoro o vše. Pokud ne většinou se k tomu dá i tak vyprovokovat.

        

         Stopy

Tak stopovat jsme začali opravdu nedávno, Questíka stopy baví, co by né, když je tam na každym kroku maso že. Jde s čumákem hezky u země. Jediný problém jsem samozřejmě já. Které sic byl vysvětlen princip stop, tak mu to bohužel kazím. Už vím celkem i jak na to,ale obávám se,že to ono asi úplně není. A krom toho nemám pořádně ani možnosti a nebaví MĚ to :D