2010

Zkoušky Czech Dogdance Club 6.11

Vydala jsem se na zkoušky v nově otevřené hale pro psy - Centrum CDA :), kde začínáme pořádat tréninky i semináře. Měli jsme s Quesťákem jasný cíl - poslední zbývající zkouška HtM CDC 1. Den předtím jsem žili i s Q u Verdy a invaze malých kavalířích štěňátek. Upřímně doufám, že to bylo tím, neboť Quesťátko si ze mě asi vyloženě utahovalo. 1 bod šel dolu za pivot, druhej za načasování, jelikož se táhl jak... a další 2 body za projev psa :(. To mě mrzí nejvíce, ale co se dá dělat. Přesto to na Výborně jen tak tak stačilo a Q se tímto stal 1. psem v ČR s titulem Profi Team 1. úrovně - (PT1) :). A já jen doufám, že 20.11 na MR bude makat pěkně, to je můj jediný cíl..

MVP České Budějovice

Velmi vtipná akce, kdy jsem do poslední chvíle nevěděla, jak pojedu. Nakonec jsem spala u Báji s flatkou Matyldou, kterou jsem i vystavovala. Psi řádili až do noci, Q taky další den vypadal jak po flámu. Přijeli jsme bez většího bloudění včas a jako 1. šla na řadu právě Matylda, odešla nakonec s VD, jelikož narozdíl od ostatních se hodila spíš do třídy mladých, ale uvidíme příště. Následovala Verdy pyraňka Dorotka, poprvé v životě si na ní rozhodčí šáhl a byl z toho BOB, jen trošku nechápu, že se očividně už ani neříká výsledek, jen rozhodčí podá desky, pogratuluje a jdete. Bod číslo 3 na programu byl junior handling, tentokrát s Q, ten se opravdu snažil, ale skollabovalo to na výměně psů - vyměněná fenka se tvářila jako závislák 2. třídy, ale co si budem povídat, Q na tom nebyl o moc lépe :(. Bylo z toho semifinále s plným počtem bodů, odvystavovala jsem Dorotku v závěrečných soutěžích a vzhuru toršku složitě domů.

Hloubětínský drak

Státní svátek a my  po dlouhé době vyrážíme na agility. Netrénovali jsme od prázdnin, tak jsem předpokládala, že to bude veselé a ono bylo. Jako 1. počasí, zima, déšť, no krása. Spodní louka byla uplně zatopená a my čekali, kdy se to přeleje nebo vypustí rybník a budem komplet zatopení. Naštěstí se tak nestalo a dopadlo to nad očekávání. 1. běh Jumping open, myslím si že čiště, rychle, pěkně a když opomenu ořvávací akci, kdo z koho, při které jsem já, spíše zázrakem vyhrála bylo z toho 4. místo. Následovala zkouška SA2, nějak jsem to neodhadla, beru Q  boudičky a už slyším hlásit na start mé jméno. V tom spěchu očividně Q nezvládl odhandout překážku a ošklivě do 1. spadl. Takže následovalo vyměřování ještě větší, než obvykle. I přes tu laťku z toho bylo 1. místo, o to více mě ta laťka mrzí - mohla být další splněná zkouška, tak snad příště. Poslední byl parkur agility, spadla nám laťka někde veprostřed, ta zona byla jen tak tak, ale jinak pěkné, tuším že další 4. místo a nakonec z toho bylo ještě 2. místo v součtech :).

Klubová výstava teriérů

To je výstava, na kterou se vždy těším - již 3. rokem. Spala u nás ještě naše dogdancingová kaamrádka Sofí, co se rozhodla jet s náma (důvod je radši bez komentáře :D). V pátek jsme ještě večer, možná v noci stihly udělat tour the Kaufland, kde jsme si hezky nakoupily a pádilo se domů. Probraly jsme vše možné i nemožné a "hurá" spát. Ráno nás obě vykopat z postele a hurá na výstaviště do Mladé Boleslavi. Potkala jsem zde spoustu známých, celou výstavu jsem si s holkama suprově užívala. A za chvíli putoval Questík již na stůl k chovatelce, které tímto děkuji za upravu a za rekordní dobu z něj udělala westíka. Doteď mi v hlavě zní Linda: juuuu ty jsi sehnala psa na JH jo? Nooo. A chodí s tebou? Vždyť je to muj Quesťák :D, ano, byl opravdu k nepoznání. Do kruhu jsem dorazila jako jedna z posledních. Pan rozhodčí byl docela vtipnej - ještě jsem nikdy nezažila ani nikdy neslyšela, že by někdo chtěl ukázat, jak si se psem hrát. Dal nám to teda spolu s holčinou z mladší kategorie za ukol, já v ruce svírala načesaného Quesťáka, předváděčku a nenapadlo mě nic lepšího, než se s ním přetahovat o předváděčku. Myslím si, že chudák rozhodčí čekal vše, ale toto ne. Každopádně dostali jsme pochvalu, šup zpět do výstavního postoje. Questík chodil absolutně užasně a tak jsem odchzela s plným počtem bodů. Zajímavé, že jsme měly ve druhé kategorii 4 plný počet a v 1. kat ani jedna. Tak se stalo a do finále jsme šly 4. Questík už nestihl být upraven a tak do kruhu nastupoval již o něco méně načesanej :). to mě ale nijak vzlášt netrápilo. Kolečko a šup - já jako 1. na figuru. Dostala jsem figuru 8 a s Questíkem jsme se s ní tak nějak pěkné poprali, dle slov z mikrofonu velmi pěkně.Všechny máme figuru 8 za sebou a rozhodčí vyhazuje 1 z nás. Z kola ven odcházela Aneta.. Ještě jedno kolečko a je rozhodnuto - 1. místo Terka Šubrtová, 2.místo Já s Questík, 3. místo Viki s kerríkem. :) Již se těším na příští rok, klubovka je vždy něco extra.

Krajská výstava Rybníky

Hodně lidí se mi zmínilo, že minulý rok byla výstava vélmi povedená a tak jsme s Déňou a psím osazenstvem. Dorazili jsme docela v pohodě, jen ta fronta byla na škodu, usadili se a čekali. Bíglíkům, které jsem dostala na starost já, jsem ukázala kruh, kkterý byl tedy extrémně malinký. Zato kruh na JH, to bylo krásného místa :). Jako 1. šel na řadu Zipík, odcházel s V1, VT, ale rezignoval na prohlídku a dělal strašpytla. Hned po něm šel Pepušák, ten se pro změnu rozhodl, že bude na bíglíka před sebou machrovat a tvářil se, že je ot jeho 1. výstava. Machroval jen trochu, každopádně velmi viditelně, tím pádem odcházel s V2. Docela by mě zajímalo, jaké bíglíky paní rozhodčí preferuje. O  krajském vítězi měla paní rozhodčí jasno hned, co jsme nastoupili. Tudíž z kruhu ven, pokecat se známýma a danfit v soutěží dítě a pes, kde ač ty malé děti nemám ráda, tak byly prostě kouzelné. A začala jsem se postupně chystat na svůj výstup v JH s Pepušákem. Asi mu došlo, že to co předváděl předtím je fuj a tak se předvedl prostě krááásně, sice ho to stání už pak nebavilo, jelikož to teda byla opravdu doba, ale nedalo se nic dělat. Pan rozhodčí postupně dával lidi z kruhu pryč, až nás zbylo 5 a rozešel se k nám se slovy finále. Jaká to radost :). Přišla za mnou ještě Blanka od kokřic, jestli bych jí nepředvedla v závěrkách Chainuli, s čím jsme souhlasila. Připravoval se tedy kruh na závěrečky a hurá do finále. postoj, jedno kolečko, postoj, výměna stran rozhodčího a 2 z kola ven. My jsme ovšem zustali a v tu chvíli jsem věděla, že nás stupínek nemine - poprvé na oficiálná výstavě - hurááá. Ještě jedno kolečko, kdy Pepušák nutně chtěl zkoumat ceny, které by se daly sežrat a krásné 2. místo. 1.místo obsadila Jíťa Svobodová a 3. místo Pája Píchová :). S Chainulí jsme se již do užšího výběru na stupínek nedostaly, ovšem chodila krásně. Tak už honem zabalit a pádit domů a spát :). Questík si celou výstavu užíval z pohledu diváka a nebyl proti.

Letní psí taneční

Dogdancingové soustředění, kam jsem jela poprvé jako instruktor - taková novinka související s článkem na začátku prázdnin :).Sešli se pouze super lidi, myslím, že proměna některých psů byla až neuvěřitelná. Skládaly se zde zkoušky dle

nového klubu a my si odvezli tři zkoušky splněné na Výborně :). A dokonce to mé Déčko prý vypadalo tak, jak má vypadat a né jako šlapání zelí.. Hned 1. den jsem jako první musela ozkoušet bazén (nedobrovolně), ale v horkých dnech jsme si s ním rádi zpříjemnovali život. Bylo to zkrátka super a já se už těšim na další akce tohoto formátu

LVT Louny

Takovej docela příjemnej odpočinkovej tábor. Bez některých lidí bych to tam asi nepřežila, ale byli tam :). Trénovala jsem pod Renčou Mandovou, zjistila, že Questíkovská specialita je vedení přes překážku - doteď nechápu, co všechno tím zaběhl :D, ale příští rok si dáme asi repete :).Zůčastnili jsme se 1. víkend i závodů, kde jedinej pěknej běh se kterým jsem byla spokojená byla zkouška SA2 - vubec nechápu, jak je to možné - ale dokonce i bez trestných bodů. Zároveň tam probíhal coursing, nahlásila jsme ho na dlouhou trať, 1. běh běžel uplně nádherně, v tom druhém, zapadl cestou do díry, takže ho to rozzhodilo, ale vzhuuru na licenci :)

European Open

Říkala jsem si, že takovouto akci si nemůžu nechat ujít, vzlášť, když je v ČR. Domča od Danýska byla stejného názoru a jako bonus objevila, že se hledají pomocníci. Ojížděli jsme tam jako jedni z prvních. Dostali zbytování, s krásným výhledem, spolubydlící, co mi tak ráda zabírala postel a navrch starost o parkoviště. Mám pocit, že se aspon maličkato má AJ zlepšila a když ne, tak v to můžu alespon doufat. Radost mi udělali Holanďani, všichni do jednho příjemní, nehádaví... Zato o některých Italech a Belgičanech škoda mluvit. Ze začátku jsme se ve vedru polívali vodou, nakonci jsme již nemuseli. Aneb jak již asi všichni v, EO se proslavilo absolutně strašným počasím. Docela by mě zajímalo, jak by to dopadlo bez něj, no nic přírodě se nedá poručit. Jako bonus jsme nosili vlajky na slavnostním nástupu a vyhlášení - Norsko a ?:). Každopádně to byla zajímavá akce a zkušenost.. A Questík? Questík se mnou nejel, ale rozhodně se nenudil. Šel na hlídačku k Verdě a udělali si výlet na tábor minimaxi psa, kde trénovala - díky

14 dní v Jižních Čechách

V těch obrovských vedrech nám nezbývalo nic jiného, než se válet a tak jsme se dle toho řídili.  Strávili jsme 14 dní v luxusní společnosti dááááleko za společností. Pejsci se více méně flákali, my lidi už méně, ale o tom zase jinde a jindy :)

Dovolená Komorník 2010

Máma mě přesvědčila, abych jela s nima a já tedy jela. Samozřejmě všichni psi jeli s náma. Pěknej kemp, hodně příjemný personál, super rybník, lesy… No nebylo to špatné. Quesťák konečně dobrovolně plvala, tak doufám, že mu to zůstane. Vyráchal se při každé příležitosti. Udělali jsme si výlet do Dačic, Budče a hlavně do Jindřichova Hradce, krom vydatného nákupu musím říct, že mě opravdu překvapili, se psema nás pustili jak do obuvi, tak do sportu, zkrátka skoro všude.  Koukala jsem na to dost vyjukaně vzlet, když nám v Mapelu přinesli i misku s vodou. Udělali jsme průzkum chovatelských potřeb, kde mě uchvátil název- Zoobutik, výběr pěkný a ještě k tomu opičky za sklem, Quesťák z toho byl kompletně pryč. Bude i video z 1.ho pokusu o vodní dogdancing

 

6.6 Závody dogdancing

 

 

Platinum Cup jsem odsouhlasila jako pomáhající při pořádání a tak se také stalo. Přihlásila jsem se do HtM a Freestylu. V obouch divizích nám dělala konkurenci Terka a tak to také vypadalo J. Začali jsme Fkem, kde se Q rozhodl, že na mě ze čtvrtky sestavy kašle, radost mě opravdu neudělal. Pokračovali dvojice, kde jsme se diskli, teda my ne, ale Kiki s Kess, takže celá dvojice, jinak to bylo pěkné. Končili jsme Heelworkem, kde mě Q vypekl v nečekaných cvicích, v těch co jsem to čekala , to bylo naopak.

Sumasumárum 2x 2.místo, pěkné ceny, poloviční spokojenost a mohli jsme jet domů.

29-30.5 Zámek Loučeň

Jsme se s Verdou a její rodinou vydali na zámek Loučeň. Bylo to tak nějak opravdu okouzlující, všem moc doporučuji, krásný park, příjemný personál. Výborná prohlídka zámku a to já že na tyhlety věci moc nejsem. Psíci se prolítali, napapali, užili si přítomnosti ostatních, viděli pár nových zvířátek, prohnali kočičku. No hned bych si zkrátka celý víkend zopakovala a což teprv půlnoční venčení parkem :D

MVP Litoměřice

 

Už od začátku to byla vtipná výstava, Questík jel nakonec s námi jako divák a morální podpora.  Napřed nastal kolaps, Denča zapomněla Pepušákuv očkovák, nakonec ho prohlídli a vpustili i bez něj. Další kolaps, Pepušák nemá boudu a výstavní vodítko. Ještěže existují ti chovatelé, běžela jsem a vypujčila si westičí vodítko. Tentokrát si do kruhu Dorotku vzala Verda, moc jim to slušelo, ale zas to prokleté zabíjení rozhodčího, opět V1. To by bylo a já se vrhla vstříc do JH s mým novým téměř dokonalým sobotním objevem bíglem Pepušákem. Tvrdím, že ono to jednou bude super, musíme se jen trochu více sehrát. Paní rozhodčí se mi pro tentokrát opravdu líbila, všechny si pořádně proklepla a ani otázky nebyly tak jednoduché, jak jsem zvyklá.  Ještě musím dodat, že JH byl hned u pestíků, tak jsme všem známým poskytli super podívanou :D. Pepušák se choval vzorově, nakonec mu sice mírně hráblo a chtěl za paničkou, ale hned to bylo dobré. Byli jsme jen dvě s malýma pejskama a pomalu jsme se ani nezastavila a paní rozhodčí už koukala na postoje, musím být příště pohotovější.  No nakonec jsem asi podruhé v životě nedostala plný počet bodů, bylo to zasloužené a paní rozhodčí opravdu nedávala nic zadarmo, zajímavé je, že tam kde já jsem měla plný počet bodů, tam ostatní kolísali a naopak. Denčo děkuji za Pepušáka, my to spolu natrénujeme a všem to někde ukážem

 

15-16.5 Závody agility Kyje

 

 

 

Ach ty tréninky, to je proklatá věc.

 

Vydali jsme se na domovský cvíčo na závody agi. Shrnu to docela rychle, Quesťák byl občas rozvernej, i nějaká hupsklá zona byla a   jedna udajně dokonce nástupní, poprvé v životě, z toho jsem byla strašně vysmátá. Běhal s chuťi, rychlost nedostačující, ale on prostě víc už asi nemůže. Musíme vypilovat vše, kde se dá trošku nabrat, at se na nějaké závody ještě podíváme. Zapomněla jsem dodat. Že to byla naše premiéra ve dvojkách… Bylo spousty chyb, odmítnutí, nějakej ten DIS… Máme splněné jedno Véčko ze zkoušky s chybou…. Ale přeci  jen jsme se na tu bednu jednou postavili a to v kategorii dětí, tentokrát nebyl jednoduchej ani parkur, ani záludné otázky a  počet děti byl celkem velký. Startovala jsem nakonec i s Breeťulkou aby byla sranda, byl z toho krásnej „nečekanej“ DIS, ale byla šťastná a nezabily jsme se tam. S Quesťákem jsem naprosto nečekané byla 1. trochu jsem tomu nevěřila..Dostali jsme plyšáka z Ferdy, kterej je větší než Q, ale mooc se mu líbí a matematiku pro předškoláky, asi si mám vylepšit tu dvojku z matiky s tím :D

 

 

8-9.5 JARNÍ PSÍ TANEČNÍ

Absolutně luxusní víkend opět na intenzivce dogdancingu. Ale teď to bylo něčím zvláštňí. Ze všech plemen převládali westíci :D, Questy, Cathy a West Monty Happy Naux a Jessi…..No zajímavé to bylo. Já jsem odjela zase se spoooustou nových cviků co trénovat, to mám aspon na tři roky :D. K tomuhle víkendu snad nemám co dodat, bylo to absolutně dokonalé, kdo zažil, pochopí.

 

1-2.5 MVP Praha

 V sobotu jsem s sebou Quesťáka ani neměla, nechala jsem ho doma pěkně odpočívat. Hezky v pátek jsem dojela k Verdě, trochu jsme se připravily na Dorotku, zabalili a šli spáti. Ráno kupodivu docela svěží jsme vyrazili směr Letňany. Na programu na dnešek jsem měla vystavování Dorotky a svůj junior handling, zas a znovu po roce jsem oprášila Breeťulku- Míšo díky.  Dorotka měla cizího rozhodčího a rozhodla se, že ho sežere… No rozhodčí byl opravdu výborný, kdyby takhle plemenu rozuměli všichni…Dal nám nakonec V1 bez titulu, sice se mu opravdu líbila, moc dobře ví, že mají odtažité povahy, ale ignorovat to nemuže, no já čekala, že rovnou vyletíme. Pokračovala jsem do JH, Breetulka se v předkole chovala vzorově, pocvičily jsme se v kruhu při čekání i dogdancing. Postoupily jsme s plným počtem do semifinále, kde jsme opět skončily. Já dostala na výměnu absolutně příšerného maliňáka, byla jsem ráda, že jsem s ním neletěla z kruhu, ale zkušenost je i takováhle. Breeťulka už pak trochu i závisláčila, ale nebylo to špatné J.

V neděli jsem popadla Questíka a běželi jsme na dogdancing. Startoval v Musical dressage a dětech.  Děti jsem šla s míčkem v kapse a Quesťák mírně nevnímal. Takovej mírně mimo prostě byl. Pokračovala jsem MD…No jednou jsem ho zašlápla, párkrát nevnímal…Mně se to moc nelíbilo, umíme to mnohem lépe, tak snad příště. Nakonec 1. místo v dětech, 2. místo v MD...Pokračovala jsem do JH, kde jsem měla Bonnie- díky Verdo pro změnu :D. Bylo to také semifinále, ale mooc se mi to líbilo. Nakonec jsem šla ještě předvádět dogdancing do závereček a tady konečně můžu říct, že jsem opravdu spokojená. Žádné žrádlo, spousta lidí a Q krááásně šlapal jak hodinky. Sehnali jsme si poté odvoz a šup šup domů. Ještě chci pogratulovat Questyho otec vyhrál celé veterány a naše cvičákovská kamarádka Verča s Wandou jsou zase mistryně republiky Belgičáku, gratulujeme.

Závody agility Libuš

10.4 jsme se sbalili a vyrazili na neoficiální závody agility na Libuš. No vzhledem k tomu, že  jsme skorem netrénovali, tak to tak taky vypadalo. 1. Běh byl opravdu zapeklitej, doběhlo ho lidí pomálu a my jsme byli DIS hned na 3. Překážce, ach ty tunely. Nakonec Questík ještě usoudil, že stahování nezná. No co, děláme to opravdu jen pro zábavu a slova rozhodčí na traťi máme jednoho opravdu veselého westíka, mě pobavili. 2. běh už byl o poznání lehčí, slalom byl opravdu blízko áčka, napřed měl Q problém s náběhem- to nakonec ustál  a já si naivně myslela, že v mezeřee projdu, sice jsem prošla, ale Questíka to rozhodilo a vypadl. Další pokus vypadl opět, to ovšem opravdu nevím proč. Doběhli jsme nakonec druzí J

Krajská výstava Mladá Boleslav

Docela dlouho plánovaná výstavka, přesto byla opravdu vtipná. Řekla bych tomu kompletně vše na poslední chvíli i přesto jsme si to ovšem užili. Quesťák zůstal doma, stejně by se tam chudák jen nudil.

Měla jsem mít původně do JH Bonnie, ale nakonec z toho sešlo a já měla vypůjčenou trocha na poslední chvíli jackovou Konny Anet Grygarový, za což jí moc děkuju. Myslím, že to nakonec tak špatně nevypadalo.

Trošku nesvá a hlavně promrzlá na kost jsem nastupovala s pyrenějačkou Dorotkou do kruhu. Nebyla si jistá a tak jsem jí trošku nechala, aby si to ošéfovala a ono se povedlo :-). Nikdy bych nevěřila, že pes dokáže během jedné výstavy udělat takové pokroky. Nýbrž, jak jsme dopadli si můžete přečíst v sekci výstavy. Pokračovala jsem do kruhu s Bonnie, kde to výsledkem až tak slavné nebylo, nýbrž zas krásně chodila a spolupracovala.

Pokračovalo se konečně jídlem a poté již do kruhu JH. Posuzovala paní Košťálová a to ve výborné náladě. Trošku mě vyvedlo z míry její vyber si figuru, nýbrž mé Téčko se jí provedením moc líbilo. Okomentovala ještě, co by zlepšila a poslala mě do semifinále. Poznala jsem tam nové super tváře, popovídala si se spoustou lidí. Poté mě čekalo semifinále, kde paní rozhodčí měla opravdu problém. Nechala nám vyměnit psy, dostala jsem silkyho a když pořád nevěděla tak i figuru s cizím psem. Dále jsem se sice nedostala, nýbrž i tak jsem uplatnila rady z předkola a Konny šlapala jako hodinky :-)

Šly jsme s Anet nafotit ještě pár foteček a nějak mi vuuubec nedošlo, že Verda umírá kdesi hruzou, jelikož lidi se již scházeli u závěreček, vše postavené a já stále nikde. Ještě jednou se omlouvám :D.  Závěrečky byly zajímavé, nás sice přešli, ale ta Dorotka se prostě zlepšuje.

Poté jsme se sbalily a mizely jsme zcela mrtvé domu spát.

Fotky budou :-)

 

NO.1      26-28.3

Další z příjemně prožitých víkendů na statku. S Denčou jsme přijeli v pátek, sestava se vžy maličko pozmění, ale základ je stejný. Já skončila s některýma dalšíma v kuchyni u položení základů zákusku. Hmmm, že by jsem jedno v té kuchyni přeci jen byla něco platná? Proběhlo seznámení, instrukce. Ráda bych řekla, že jsme poté šli spát, ale tak víme, jak to chodí :-).

Celý víkend jsme si užívali cvičení, tancování, procházky k oslíků a spoousty jídla. Mam opravdu pocit, že za chvíli nezapnu žádné kalhoty. Rozhodně jsme neotáleli, tak doufám, že to bude brzy poznat.

Neoficiální závody Libuš - 20.3

Původně jsem měla mít volný víkend, ale najednou se naplánovaly závody a já měla mít na hlídání Bree. A napadlo mě, proč jí nevzít s sebou, Míša byla asi trošku vykulená z toho, ale bylo mi to povoleno :-)

Další krok byl výběr písniček a to rovnou 4. No docela vtipné to bylo, ale nakonec jsem zvládla vymyslet i sestavy, ale naučit se je, už jsem nějak nestíhala.

Musim hlavně poděkovat Áně od Bess za tričko a za převzetí fuknce fotografa.

Nastala sobota a my již vyjížděly. Od rána jsem byla tak nějako docela akční a to docela přehnaně.

První šli na řadu junioři, nějak jsem to prošvihla, takže jsem se letěla honem převléknout a poté vytáhnout Breeťulku aby nebyla, jak z divokých vajec. No byla naprosto skělá, akční a dychtivá cvičit. Takhle by to mělo vypadat. Sestava se nám myslím docela povedla, já byla dokonce pochválena za své pohyby, až jsem si divila :-). Akorát to couvání musíme dopilovat a já jsme poučena, že rozhodně není dobré dělat skoky s borderkou, jestli mám v ruce rekvizitu, neboli můžete snadno přijít k úrazu. Další byli začátečníci, kde byli některé sestavy opravdu pěkné. Pokračovala kategorie pokročilých, kde jsme byly opět my. Sestava už tak veselá v mém podáním nebyla, ach ta zapomnětlivost, ale myslim, že ostuda to nebyla...Bree byla opět veselá a já si to užívala. I když se prý místo sudů dělá mrtvý a místo mrtvý se dělají sudy :-). Petra mi řekla, že se jí juniorská sestava líbila víc a já nemohu nic jiného než souhlasit. Pokračovala kategorie veteránů, kam jsem nakonec přihlásila Zefku. Musim jí opravdu strašně moc pochválit, byla užasná, babička jedna naše. Ale bylo mi docela líto naší soupeřky, nemyslím si, že by pro psa bylo vhodné, aby mu člověk čapnul nohu a "kulhal" by, natož aby se to dělalo veteránovi. Ale i takové věcí se holt dějí no. Nakonec byla naše poslední sestava sobotního dne a to dvojice s Kiki a Kess. Kesska hárala a ještě jí trošku zajímalo jiné prostředí, ale i tak si myslím, že pěkné. Q mě moc pěkně vnímal, ale moc dobře víme, že máme co dopilovávat. Bylo to holt trochu narychlo. Nebyly jsme až tak uplně s Kiki mimo, jen mě mrzí, že jsme nestihly takovej krásnej cvik, tak třeba příště. Závody byly moc pěkné a organizace nezklamala :-). Domů jsme toho vezly opravdu poměrně hodně.

Následovalo vyhlášení, kde uchlácholit tři psy byla trošku síla, ale povedlo se :-). A výsledky?

Junioři - Bree 1. místo(3)

Pokročilí- Bree 3. místo (7)

Veteráni- Zephy 1. místo(2)

Dvojice- Q, Kessy 2. místo (3)

Fotky

         

Zimní psí Taneční- 19-21.2

Tak na tuhle akci jsem se opravdu mooc těšila už do podzimu. Složení bylo lehce podobné, tentokrát ovšem bez Denči a Pavly, ale navíc s Bájou, kterou jsme přivítaly v naší partě :-). V pozdních hodinách to bylo čistě dámská jízda.

Večer proběhl pokus o skouknutí pár videí, někteří snad i trénovali, vybalovali, radovali a povidali. Někteří z nás vydržely déle, někteří krátš, ale nuda tedy nebyla. Ráno až s podivem jsme všichni zvládli vstát, nasnídat se a bylo nám do smíchu opět.

Cvičilo se, Verda nás zapojovala všechny do teorie a nových cviku, Terka se starala o naše těla. Questáček pochytil nějaké nové cviky, tak uvidíme, třeba se jich dočkáte a moje tělo podstoupilo maličkatou přípravu na DwD3. No zajímavé  to bude, ale Terka se svou trpělivosti na mé dřevěné tělo sklízí velký obdiv. Odpoledne jsme šli na prochajdu a prostě není nic lepšího, než vidět tu smečku štastných psu, co se sněhem valí dopředu. Nafotily se fotečky a na Statku se pak ještě cvičilo. Přišla řeč na muj svátek a Soňi narozky. Nezapomenu na to větu, když přijela: Budu mít narozky a tak jsem přivezla něco málo, ale tak vděla jsem, že tu budou ty děti a vytáhla dětské šampaňské s dortem. Tak jsme si v ranních hodinách daly dortík s bublinkama. Co se dělo dál rozebírat nebudeme, rozhodně jsme se bavily a kdo tam byl, má jistě ještě na dlouho zážítek. Další den byla na všdch přeci jen už vidět únava, proběhlo pár nových cviku, opět teorie a především opakování těch předchozích. Zakončili jse to navrch rovnou dvěma mňamkama a strachem z toho, že po víkendu už nezapneme ani kalhoty.

Každej odjížděl s mrtvým psem, mrtvým tělem, spousty nových poznatku, cviků, někteří  i se sestavama a hudbou

Už se těším na březen, květen a srpen :-)- Byli jste všichni mooc fajn a Soňo jestli to budeš číst, nezapomeň na slib :-)

Fotky