Dogdancing

 

Dogdancingu se věnujeme od dubna 2007...Zezačátku to sice moc dogdancingově nevypadalo,dělali jsme to spíše,aby jsme se víc spřátelili a poznali se. To se nám myslím povedlo. Pod ochranná křidýlka si nás vzala Hančí s Verdou,dělali jsme jim takového malého pokusného křálíka,ale jsem za to ráda,bez nich bychom nebyli ani zdaleka tam,kde jsme teď. I když se teda musím přiznat,že poté,co nás naučili základy jsme se na to pomalu začli vybodávat,né že by jsme netrénovali,ale společně jsme už trénovali pomálu. S Hankou a Verdou už netrénujeme společně,Hančí si našla větší zábavu na dogfrisbee  a dogdancing už dělá opravdu jen okrajově,ovšem to neznamená že se nevídáme.S Verdou je to zas jiné,s tou jsme se dali do závodění,s Jess jsme dělali dokonce i dvojice.

Poměrně hodně brzy,asi po měsíci trénování jsme vyrazili na první závody do kategorie FUN...No nebudu lhát,dopadlo to příšerně -v Questulovi se ukázal psí puberták a ve mně moje velká nešikovnost.

Na konci řijna 2007 jsme se přihlásili na závody do Nymburka(nutno podotknout,že dříve než Verda(:,ačkoliv jsme se krásně umístili,oba jsme poznali,že to závodní prostředí,to není ono. Questíkovi dělá problémy doteď. I když už je to mnohem lepší. Hlavně jsem musela udělat něco,co pro mě bylo strašně těžké,když budu já nervozní,psovi to nepřidá,tudíž jsem se musela naučit nebýt nervózní,dalo to sice práci,ale podařilo se. Na Questíkových reakcích pracuji,je to o dost lepší než to bylo zezačátku,ale na konci daleké cesty rozhodně nejsme. Uvidíme zda ho někdy budu zajímat víc já a moje povely,než diváci či čmuchání.

Dogdancing je pro nás pěkně spestření našeho nevšedního života.Máme se pořád co učit,oba nás to ale baví a děláme to s radostí.

Nejvíce mě asi pobavilo,když si se mnou povídala pani ve výtahu a ptala se jestli je to ten šikovnej (: ,naši psi jsou tedy v baráku rozlišováni na šikovnýho a na toho co moc neumí.I když ani není výjimka,když nás někdo pošle třeba do Bohnic,či na nás chce zavolat policisty,kvuli týrání. Hlavně že nás to ale baví ne?

A se Zephy?s ní jsme na tom po různu,ona je narozdíl od Questíka ztřeštěnej magor,tudíž slalom doprovází výskoky a podobné věci.Možná se s ní někdy vydám do veteránů.Kdoví,uvidíme co bude.

Možná někdy dodám třeba návody na nějaké cviky a udělám rubriku co už Questy umí,ale nic neslibuju.Dole pod fotkama máte odkaz na pár videí našeho dodgancingu

 

 

Nějaké videa:S Verdou a Jess dvojice-my jsme vzadu)

                  Ve škole-ukázka dd s Kristýnou

                  Mezinárodka Praha-krásné video psiny.cz