Panička

Jméno:

Lenka Prokešová

Věk:

15let

Záliby:

kamarádi,psi a vše s nimi spojené,knihy,PC

Oblíbená plemena:

Sheltie,Dobrman,Nova Scotia Duck Tolling retrívr,teriéři, border kolie

Motto:

Když už si se narodil,tak si život užívej na plné čáře

Tituly

Instruktor Dogdance 3. třídy

 

 

 

Tak jmenuju se Lenka (=

Se psema jsem vyrůstala v podstatě celý život,když jsem se narodila už s mamkou 13let žila fenka pekingského palácového psíka Hanni,která mě poctivě i přes svou velikost hlídala,ovšem nenechala si nic líbit. Musím se holt přiznat,že si na ní opravdu moc nepamatuju. Potom jsme se přestěhovaly a Hanni nám umřela,rok jsme byly bez psa(v té době mi bylo 5-6let) a rozhodly jsme se pro plemeno westík. Mamka měla kamarádku,která westíky chovala a štěně jsme si přivezly. Byla to Zephy. Doteď se opravdu bavím,jak mi mamka vypráví,že jsem se už od té doby,co jsem uměla chodit,hnala snad ke každému(hlavně většimu) psovi,vrhla jsem se na něj,když mě porazil,tak jsem se začala smát přes celou ulici,majitel se omlouval a mamka pokaždé jen:Nemá tam lést,čekám,kdy jí nějakej kousne,no stejně jsem se v zápětí hnala k dalšímu.

Psy jsem vždycky milovala a jsem schopná strčit tu ruku snad do kterékoliv psí tlamy....

Jsem upřímná(někdy se mi to opravdu nevyplácí,ovšem to já přežiju,život jde dál),tvrdohlavá,celkem vynalézavá a na to co chci i chytrá.Miluju gumový žížalky (=

V mých 10,5 letech přišel  k nám do rodiny Quesťák,syn Zephy,toho jsem si po té,co jsme si ho nechaly,naprosto přivlastnila.

A jak to šlo dál tak jsem v jeho roce a pul naprosto propadla kynologii,až ze mě vyrostlo,to co jsem:občas drzá-ale projevuje se to spíše tím,že mám vždy na všechno rychlou odpověď,což někteři lidi nemaj rádi,naprostej magor-už i mamka se  s tím začala smiřovat,já prostě normální nejsem a asi nikdy nebudu. V dodgancingu mě "buh ví proč" nazývají a oslovují skoro všichni Dítě,Děti apod. Slyším na to naprosto skvěle,takže až na nějaký psí akci budete slyšet Děti pojdte sem,nebo tak,tak víte s kým máte tu čest.....

Moje kamarády tvoří převážná část od psů ať už z agility,dodgancingu,ale i dogfrisbee  i výstav a nově i flyballu.

 

Popravdě se děsím toho,až budu bydlet ve svém a je mi jasné,že to rozhodně u jednoho psa neskončí.

V poslední době se mě lidé neustále ptají,jaký mám názor na borderku.Znám jich spoustu a ty rozdíly mezi nimi mě skoro až děsí. Z borderky se dá udělat naprosto super pes(neříkám,že z jiného ne),ale není to pes pro každého,opravdu mě dostávají lidé,co jí vidí jednou na závodech a do týdne si pořídní první štěně co najdou v inzerátu,či duchodci,pro které je to roztomilý pejsek. Pro mě je zatím ta jediná z těch,které znám blíž naprosto  nej borderka Bree,tak uvidíme jak to bude dál.